Konya Mevlana Şeb-i Arus Turu

İstanbul Çıkışlı

2 Gece 3 Gün - 1 Gece Otel Konaklam

0,00 'den itibaren
    Ziyaret Edilecek Yerler
  • Alaaddin Camii
  • İnce Minare Medresesi
  • Karatay Medresesi
  • Kelebekler Vadisi
  • Mevlana Müzesi
  • Şemsi Tebrizi Türbesi
  • Sille

 

1. GÜN

Gece Yolculuğu

21.30 Bakırköy İncirli Doğtaş Mobilya Önü ;

22.00 Mecidiyeköy Meydan Yapıkredi Bankası Önü
22.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Yanı
22.45 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu Yanı (E 5 Ankara İstikameti)
23.00 Çayırova Mc Donald`s Önünden
23.45 İzmit Halkevi Karşısı – Otobüs Durakları

2. GÜN

Gece Adapazarı – Bolu – Ankara – Kulu üzerinden molalar ile devam eden yolculuğumuz sonunda sabah saatlerinde Konya’ya varıyoruz. İlk olarak Konya’nın en otantik köylerinden biri olan Sille Köyü ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Sille’ye hareket ediyoruz ve burada ilk önce yöresel köy kahvaltımızı alıyoruz (Ekstra). Sille’nin sizlere ilk çağrıştırdığı şey Kapadokya olacaktır. Özellikle volkanik kayaç yapısı ve tüm yamaca hâkim mağaralar kendinizi Kapadokya’da sanmanıza sebep olacaktır. Sizlerle birlikte Sille’de yapacağımız gezi sırasında Aya Eleni Kilisesi Müzesi ziyaretimizi yapıyoruz. Ardından Konya şehir merkezine doğru giderken yolumuz üzerinde Kelebekler Vadisi’ni ziyaret ediyoruz. Toplam  3500 m2’lik gezi alanı ile toplamda 7.600 m2’lik bir kullanım alanına sahip bu güzel mekânı geziyoruz. Ardından Bamya Çorbası ve Etli ekmek gibi yöresel lezzetleri tadacağımız restoranımıza gidiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Alaattin Tepesi ve Camii – Karatay Müzesi ve İnce Minareli Medrese gezileri ile bir yandan Selçuklu tarihinin en güzel yapılarını gezerken, bir yandan da birbirinden önemli eserleri görme fırsatı buluyoruz. Sonrasında konaklayacağımız otele yerleşerek akşam yemeğine kadar bir süre dinlenme fırsatı buluyoruz. Akşam yemeğinden sonra 745. Vuslat Törenleri kapsamında düzenlenecek Sema Ayin-i Şerif’ini izlemek için Konya Kültür Merkezine hareket ediyoruz. Sema Töreni bitiminde tekrar otelimize dönüyoruz

3. GÜN

Sabah kahvaltısının ardında Meram’da bulunan Ateşbaz-ı Veli Türbesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Mevlevilik’te en önemli post sahiplerinden olan, temel de mutfaktan sorumlu gibi görünse de; Dergâha kabul edilecek öğrencilerin çilelerini yöneten ve ilk temel eğitimini veren bu makamın kurucusunun kabrini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Mevlana Müzesi’ne gidiyoruz. Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra), Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veledin bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı, Nisan Tası, El Yazma Eserler ve Çile Haneler gibi bölümleri geziyoruz. Sonrasında, Mevlana’yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen; Mevlana’nın “Hamdım, Piştim, Yandım” sözleri ile andığı Şems-i Tebriz Türbesi ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz.  Sonrasında Aziziye Camii çevresinde bir süre serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman esnasında hediyelim eşyalara bakabilir, meşhur keçecileri ziyaret edebilir, meşhur Mevlevi takılarını görebilirsiniz. Serbest zaman sonrasında öğle yemeğimizi de alıyor ve İstanbul dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakırken bir başka acente gezisinde buluşuncaya dek vedalaşıyoruz.

Dahil Olan Hizmetler

Lüks Otobüsler İle Ulaşım

Belirtilen Otellerde Konaklama (1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama)

İkramlar (Otobüs İçi ikramlar)

Çevre Gezileri

Rehberlik Hizmetleri

Şeb-i Arus Tören Bileti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Hariç Olan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

Öğle Yemekleri

İçecekler

Ekstra Turlar

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

Sabah Kahvaltıları

Önemli Bilgileri

Turumuzda hareket ve dönüş tarihi dahil olmak üzere 2 gece 3 gün olup 1 gece otel konaklamalıdır. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Turumuzda rehberlik, ulaşım ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Enafors Travel misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklar için yatak verilmeyebilir. Müze kart tur fiyatına dahil değildir. Müze kart almayan misafirler ücret ödeyerek müzelere giriş yapabilmektedirler.En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Araç Bilgileri: Mercedes Travego – Tourismo ( 46+1+1 ), Neoplan Cityliner – Tourliner (46+1+1), Temsa Safir – Maraton (46+1+1), Otokar Sultan Maxi (27+1+1), Isuzu Novo Lux (27+1+1), Mercedes Sprinter (19+1), Volkswagen Crafter (19+1)

Ek Hizmetler

Tur programına dahil olan tüm milli park ve ören yeri girişleri, yardımcı rehberlik ücretleri, otopark ücretleri, tekne turları, minibüs ücretleri ve turlara göre değişen diğer ücretler bu kapsamdadır. Hangi kuruma bağlı olduğu fark etmeksizin, tüm müze giriş ücretleri misafirlerimize aittir. 0-17 yaş çocuk, 65 yaş ve üstü yetişkin, müzekart sahibi, sarı basın kartı sahibi, engelli kartı sahibi misafirlerimiz, turizm bakanlığı’na bağlı müzelere ücretsiz girebilmektedir. Misafirlerimiz turizm bakanlığı’na bağlı olmayan müzelerdeki giriş ücretlerini kendileri ödeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan misafirler müze girişlerini kendileri ödeyecektir.

Sigorta Bilgileri

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. ( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. ) ÖNEMLİ: Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 2-6 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 0-7 yaş çocuklar ek hizmet bedeli ödemez.
Tur Dönemi
0-6 Yaş Arası
Tur Fiyatı
Tur tarihleri hakkında bilgi alınız .
0,00
0,00

İşaretli alanların doldurulması zorunludur.
Ön rezervasyon formu bilgilendirme amaçlı olup geçerli iletişim yöntemleri eklemeniz size ulaşmamızı kolaylaştıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

info@enafors.com

Telefon numaranızı bırakın. Biz sizi arayıp bilgilendirelim.

Yurtdışı Turlar

Benzer Tur Paketleri

Edirne İğneada Turu

2 Gün 1 Gece
İstanbul Çıkışlı
Turumuz sonrası serbest zaman ve Otelimize dönüş. Akşam dileyen...
346,00 'den itibaren

Maşukiye-Sapanca-Abant Turu

Günübirlik - 0 Gece Konaklama
İstanbul Çıkışlı
Acentenin konforlu otobüsleri ile yaptığımız yolculuk sonrasında Maşukiye’ye ulaşıyoruz....
0,00 'den itibaren

ABANT GÖLÜ – CENNET GÖL TURU

Günübirlik - 0 Gece Konaklama
İstanbul Çıkışlı
Sabah belirtilen noktalardan hareket edip,  ilk olarak Kocaeli ilinin...
0,00 'den itibaren

Uludağ Konaklamalı Kayak Turu

2 Gece 3 Gün - 2 Gece Otel Konaklama
İstanbul Çıkışlı
Kalkış noktalarımızda, belirtilen saatlerde, değerli misafirlerimiz ile buluşarak Bursa'ya...
0,00 'den itibaren