İsviçre – Fransa – Almanya Turu

İstanbul Çıkışlı

3 Gün 4 Gece

0,00 'den itibaren
  Ziyaret Edilecek Yerler
 • Basel
 • Colmar
 • Mulhouse
 • Strasbourg

1. GÜN

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde, saat 05.00’da buluşma. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1923 tarifeli uçuşu ile saat 08.15’de Basel’e hareket. Yerel saat ile 10.25’de varış.  Varışımızın ardından özel aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz, Almanya ve Fransa’nın sınırında yer alan Basel kenti Ren Nehri’nin iki yakasına kurulmuş olmasıyla ülkeyi Ren yoluyla denize bağlayan bir Liman şehri. Şehir turumuz süresince Ülkede, Erasmus tarafından kurulmuş olan ilk üniversite’yi ve Eski şehir surlarından günümüze ulaşmış Spalentor kapısı, Rothaus Binası ve Basel Katedrali’ni görme fırsatımız olacak , serbest zaman sonrası geceleme otelimizde.

2. GÜN

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Alsace turu düzenlenecektir. (Strazburg-Colmar-Mulhouse)  (85 Euro).
Strazburg
Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin olan Strasbourg , AB Parlamentosu’nun merkezi ve bir çok ünlü filozof ve bilim adamına da ev sahipliği yapmış. Gutenberg matbaayı burada icat etmiş , Rouget de Lisle’de 1972’de Fransa’nın milli marşı “La Marseillaise”i burada bestelemiş. Hümanizim’in babası olarak tanınan Hollandalı filozof  Erasmus ve Alman yazar Goethe yaşamlarının bir kısmını burada geçirmişler.UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan “Grande İle” ile turumuza başlayacağız. Notre Dame Katedrali , Rönesans dönemine ait muhteşem yarı ahşap evleri göreceğiz.
Colmar
Rengârenk çiçeklerle bezeli, özenerek tasarlanmış evleri, sokakları; sonsuz gibi görünen o üzüm bağları arasında uzanan yolları ve lezzetli yerel şarapları ile ünlü bir şehir. Varışın ardından yapacağımız geziye, birçoğumuzun hafızasına kazınmış bir fotoğraf karesi ile başlayacağız. Nehir kenarına bir süs gibi dizilmiş rengârenk evleri ile “Küçük Venedik” olarak bilinen bu yerin, bu kadar az tanınmış, bu güzel kente ait olması sizi şaşırtacak.
Mulhouse
İsminin anlamı “Değirmen Köyü”olan bu kasaba , daracık sokakları , tabelaları ile bir Türk kasabasını andırmaktadır. Mimari açıdan ise Almanya’ya benzemektedir
Basel
Tur sonrası geceleme otelimizde.

3. GÜN

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek (Schaffhausen-Freiburg ) turuna katılma imkanı (55 Euro).
Schaffhausen
Turumuzun ilk durağı olan her yıl milyonlarca turistin, 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Rhein nehrinin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Rhein şelalesindeyiz.
Freiburg
Daha sonra Almanya’nın küçük şirin ve hareketli bölgesi Freiburg’a geçiyoruz. Renkli ve muhteşem mimarisi ile Karaorman sınırındaki bu şehir görülmeye değer bir bölgedir.
Basel
Tur sonrası geceleme otelimizde.

4. GÜN

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Basel Havalimanı’na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1926 tarifeli uçuşu ile saat 17.45’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.45’te varış ve turumuzun sonu.

 

Dahil Olan Hizmetler

Ekonomi Sınıfı Uçuşlar

Havaalanı Vergileri

Belirtilen Otellerde Konaklama (3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama)

Alan – Otel / Otel – Alan Transferi ve Şehirlerarası Transferler

Panaromik Şehir Turları

Rehberlik Hizmetler

Zorunlu Seyahat Sigortası

Hariç Olan Hizmetler

Yurtdışı Çıkış Harcı

Vize Ücreti

Seyahat Sağlık Sigortası

Kişisel Harcamalar

Ekstra Turlar

Şehir Vergileri

 

Önemli Bilgileri

Bu tura katılım için Türk yolculara vize & pasaport uygulaması bulunmamaktadır.  Min 6 ay Geçerli pasaport yada yeni nesil çipli kimlik kart girişler için yeterlidir.
*** Bu paketlerde oteller “Ve benzeri” olarak belirtilmiştir. Müsaitlik olması durumunda her zaman programda yazılı oteller kullanılır. Ancak belirtilen otellerde müsaitlik olmaması durumunda yerel hizmet sağlayıcı firma aynı kategoride farklı bir otel kullanabilir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir. Single yetişkin yanında konaklayan çocuklardan tam ücret alınır.
 • Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 • Rezervasyon esnasında misafirlerimizin pasaport no, doğum tarihi ve pasaportun alınış/son kullanma tarihi bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışı Çıkış Harcının, seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödenmesi ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.
 • Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra turların günleri; içeriğe bağlı kalmak kaydı ile katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna, uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklere göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Panoramik şehir turları; müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz, rehber tarafından belirlenen mola yerinde bekleme yapacaklardır.
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. Yatak standart yataktan küçüktür.
 • 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan,  “tek çocuk” için geçerlidir.
 • Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısından farklıdır. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı (Çay/kahve, kuruvasan ve marmelat) olarak ayrı salonda verilebilir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup,  giriş saat 14:00 – 15:00 arasındadır. Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik,  spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller, belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir.
 • Uçak saatlerine bağlı olarak programda değişiklik olabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.
 • Otobüslü turlarımızda, rezervasyon esnasında kesinlikle “Koltuk Numarası” garantisi verilmez. Otobüslü turlarımızda kullanılacak araç tipleri, katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • T.C. Yeşil Pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin pasaport alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Seyahat bitiş tarihi sonrası, pasaport geçerlilik süreleri ülkelere göre minimum 3 ay ile 1 yıl aralığında değişkenlik göstermektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  Aksi durumda misafirlerimiz ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir.
 • Schengen bölgesine seyahat edecek herhangi bir pasaport tipine sahip misafirlerin eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri talep edilebilir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.
 • T.C. vatandaşı olsa dahi, yurt dışı gezisine farklı bir ülkeden sahip olduğu pasaport ile çıkacak misafirlerimizin, seyahat edeceği ülke(ler)de vize uygulaması olup olmadığı hakkında, ilgili konsolosluğa başvurarak bilgi alması gerekmektedir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Enafors Travel sorumlu değildir, sorumluluk misafire (yolcuya) aittir.

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tâbidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburîdir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

Tur Dönemi
0-6 Yaş Arası
Tur Fiyatı
Tur tarihleri hakkında bilgi alınız .
0,00
0,00

İşaretli alanların doldurulması zorunludur.
Ön rezervasyon formu bilgilendirme amaçlı olup geçerli iletişim yöntemleri eklemeniz size ulaşmamızı kolaylaştıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

info@enafors.com

Telefon numaranızı bırakın. Biz sizi arayıp bilgilendirelim.

Yurtdışı Turlar

Benzer Tur Paketleri

Sömestr Paris Turu

3 Gün 4 Gece -
İstanbul Çıkışlı
1. GÜN Uçuş saatinizden 3 saat önce havalimanında tercih...
0,00 'den itibaren