Gezilecek ve Keşfedilecek Yerler Sizi Bekliyor !

Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali

2 Gece – 3 Gün

1.GünGece Yolculuğu

Kalkış noktlarımızda, belirtilen saatlerde, değerli misafirlerimiz ile buluşarak İzmir’e doğru hareket ediyoruz.

2.Günİzmir – Alaçatı Ot Festivali

Çeşme`de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan günümüzde de otel olarak hizmet veren Kervan Saray`ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Alaçatı`ya hareket ediyoruz. Çeşme Belediyesi’nce 9. Düzenlenecek Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda, coşkun kalabalığın içerisinde yerimizi alıp, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. festivale katılan yarışmacıların yaptığı yemekleri stantlarda ücret karşılığında tadımını yapma imkanımız olacak. Gün sonu rehberimizin belirlediği saatte buluşarak akşam yemeği için Konak’ta bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Yemek sonrası serbest zaman ve istirahat.

3.GünKonak – Efes – Selçuk – Meryem Ana – Şirince

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından ilk olarak İzmir’in simgesi olan Konak Saat Kulesi’ne gidiyoruz. Rehber tarafından verilen bilgi sonrasında Antik dönemin en önemli merkezlerinden biri olan Efes Antik Kent’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat süren, Dünya miras listesine alınan Efes gezisini tamamladıktan sonra Selçuk’a 7 km uzaklıktaki Bülbül dağı üzerinde bulunan Meryem Ana Evini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Zeytin ağacı kaplı yemyeşil tepelerin üstüne kurulmuş Şirince köyüne doğru yola çıkıyoruz ve burada vereceğimiz 1 saatlik serbest zaman sonrasında turumuzu bitirip İstanbul’a doğru harekete geçiyoruz. Bir sonraki Enafors Travel Organizasyonunda görüşmek üzere misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Önemli Bilgileri

Turumuzda hareket ve dönüş tarihi dahil olmak üzere 2 gece 3 gün olup 1 gece otel konaklamalıdır. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Turumuzda rehberlik, ulaşım ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda LETSTUR misafirlerine 1(bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklar için yatak verilmeyebilir. Müze kart tur fiyatına dahil değildir. Müze kart almayan misafirler ücret ödeyerek müzelere giriş yapabilmektedirler.En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Araç Bilgileri: Mercedes Travego – Tourismo ( 46+1+1 ), Neoplan Cityliner – Tourliner (46+1+1), Temsa Safir – Maraton (46+1+1), Mercedes Sprinter (12+1), Mercedes Sprinter (16+1)

Ek Hizmetler

Tur programına dahil olan tüm milli park ve ören yeri girişleri, yardımcı rehberlik ücretleri, otopark ücretleri, tekne turları, minibüs ücretleri ve turlara göre değişen diğer ücretler bu kapsamdadır. Hangi kuruma bağlı olduğu fark etmeksizin, tüm müze giriş ücretleri misafirlerimize aittir. 0-17 yaş çocuk, 65 yaş ve üstü yetişkin, müzekart sahibi, sarı basın kartı sahibi, engelli kartı sahibi misafirlerimiz, turizm bakanlığı’na bağlı müzelere ücretsiz girebilmektedir. Misafirlerimiz turizm bakanlığı’na bağlı olmayan müzelerdeki giriş ücretlerini kendileri ödeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan misafirler müze girişlerini kendileri ödeyecektir.

Sigorta Bilgileri

1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. ( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. ) ÖNEMLİ: Otobüslü turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 2-6 yaş çocuk fiyatı uygulanır. 0-7 yaş çocuklar ek hizmet bedeli ödemez.
admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.