Yılbaşında Nereye Gidilir ?

2018 yılının son zamanlarını yaşadığımız şu günlerde şimdiden yılbaşını nerede ve kimler ile nasıl geçireceğiz planları yapılmaya başlandı bile. Kimi bir kaya merkezinde karlar ile, kimisi sıcak bir ülke de, kimi de romantik bir yerde baş başa bir yıla veda ederken diğer yıla merhaba demek istemektedir.

Enafors Travel, olarak ” Yılbaşında Nereye Gidilir ?” blog yazısı yazarak sizlere önerilerde bulunmak istedik.

 

Bir Kayak Hikayesi : ULUDAĞ 

Kış turizmi denilince ülkemizde ilk akla gelen kayak merkezi Uludağ’dır. İnanılmaz bir atmosfere sahip, beyaza bürünmüş ve ağaçlar ile donanmış, şehirden dağlara doğru uzanan teleferikte manzarayı görünce vermiş olacağınız kararınızı daha iyi anlayacaksınız. Uludağ otellerini erken rezervasyon ile daha ucuza satın almak önemli.

Uludağ dışında başka kayak merkezi seçenekleri de ülkemizde mevcut. Mesela ; 

 • Palandöken – Erzurum
 • Erciyes – Kayseri
 • Devraz – Isparta
 • Ilgaz – Kastamonu
 • Kartalkaya – Bolu
 • Kartepe – Kocaeli
 • Saklıkent – Antalya

 

Romantik ve Huzurlu Bir Yeni Yıla Merhaba – Ağva

İlla ki bir parti ve kalabalık ile girmek gerekmez yeni yıla. Bazı insanlar sevmez kalabalığı ve gürültüyü. Ağva, birazda şansınız varsa karla kaplı olduğunda, denize ve tepelere yağan karı sıcak bir yerden izlemek çok keyifli olacaktır. Ağva romantik ve huzurlu bir yıla merhaba demek için tercihleriniz arasında olmalıdır mutlaka.

 

Bu Yıl da Yurt Dışında Olsun Diyenler İçin : Prag 

Eski adı Çek Cumhuriyeti , yeni ismi ile Çekya başkenti Prag. Mimari yapısı ile Orta Çağ atmosferi sunan Prag kesinlikle yılbaşından  görülmesi gereken bir yer. Yıl başı gecesi tüm mekanlar hizmet veriyor. Halkı, geri sayımı sokaklarda hep birlikte bekliyor. Nehir üzerinde yer alan teknelerden ve başkentin belli noktalarından yapılan havai fişek gösterileri ile muhteşem bir gösteri sizleri bekliyor.Üstelik bu tekneler caz ve elektronik müziğin ön planda olduğu partilere sahne olur. Prag, Avrupa’da yılbaşını geçirmek istiyorsan görmen gereken bir şehir!

 

Yılbaşı Biraz Sıcak Olsun Diyenler İçin : Dubai 

Soğuğu sevmeyenlerde vardır elbette. Yılbaşını 25-30 C derecelerde geçirmek istiyorsan altın renkli kumsalları ve devasa gökdelenleri ile pek meşhur Dubai seni bekler. Modern zamanların Babil Kulesi diyebileceğimiz Burç Halife, yılbaşında büyüleyici görüntülere sahne olur. Burç Halife’nin önündeki geniş meydandan ya da yakınlardaki Emirates Mall isimli alışveriş merkezinden bu gösteriyi izlemek kesinlikle nefes kesici!

Yılbaşı sabahı denize girme tercihi senin tabii ki .

 

Yılbaşının En Coşkulu Kutlandığı Diğer Yerler : 

 1. New York
 2. Tokyo
 3. Sidney
 4. Moskova
 5. Paris
 6. İstanbul
 7. Londra
 8. Berlin
 9. Hong Kong
 10. Bangkok

29 Kasım 2018

Benzer Yazılar

0 Ziyaretçi Görüşü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yurtiçi Turlar

Kapadokya Turu

Eskişehir Turu

Karadeniz Turu

Abant Turu

Yedigöller Turu

Konya Mevlana Turu