Gezilecek ve Keşfedilecek Yerler Sizi Bekliyor !

Kapadokya Turu

Kapadokya Turu

2 Gece -3 Gün 

       1-GÜN Gece Yolculuğu ; Kalkış noktalarımızda, belirtilen saatlerde, değerli misafirlerimiz ile buluşarak Nevşehir’ doğru hareket ediyoruz.

       2.GÜN – Tuz Gölü – Aksaray – Ihlara Vadisi – Yer altı Şehri – Nevşehir – Uçhisar – Avanos – Göreme

Sabah saatlerinde büyülü bir yolculuğun asıl başlangıcına gün doğumu ile birlikte Tuz Gölü’ne ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz 15 dakikalık fotoğraf molasına müteakip 07.00 sularında Aksaray Orhan Ağaçlı Dinlemenle Tesislerinde varıyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık kahvaltı molamız sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. 45 Dakikalık bir yolculuktan sonra Ihlara Vadisi’ne ulaşarak rehberimiz eşliğinde Ihlara Vadisi’nde yapacağımız yürüyüş sonrası 10.30 sularında Ihlara’dan ayrılarak 11.30 gibi Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne ulaşıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ni gezimiz sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. Uçhisar Kalesi ve Güvercinlik Vadisi manzaralı fotoğraf molamızdan sonra öğle yemeğimizi almak üzere Avanos’ta bulunan restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra çanak-çömlek atölyesine geçiş yaparak, nasıl yapıldığı konusunda sunumu izledikten sonra deneme fırsatı buluyoruz. Mağaza kısmında alışveriş imkânımız sonrası bölgeye özgü Onyx Taş Atölyesi’ne geçiş yaparak, taşların özelliklerini öğrendikten sonra alışverişimizi yapıyor ve bölgenin en güzel vadisi olan Göreme’ye geçiş yapıyoruz. Göreme Vadisi içerisinde rehberimiz eşliğinde veya serbest olarak gezimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiş yaparak akşam yemeğimizi alıyor ve konaklıyoruz. Talep edildiği taktirde akşam Türk Gecesi organize edilebilmektedir.

      3.GÜN – Balon Turu – Güvercinlik Vadisi – Uçhisar Kalesi – Çömlek Atölyesi – Göreme Açık Hava Müzesi – Avanos – Onyx Taş Atölyesi

Balon’a katılmak isyeten misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz. Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimzi verecektir. Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız ardından ilk durağımız çok başlı peribacaları ile bölgenin en güzel görüntüsüne sahip Paşabağları’na geçiş yapıyoruz. Paşabağları’nda rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüş ve fotoğraf molası sonrası hayvan sembollerindeki bacalarının bulunduğu, muhteşem bir görüntüye sahip Dervent Vadisi’ne geçiş yapıyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Ürgüp içerisinden panoramik turumuzun ardından Asmalı Konak’a ulaşıyoruz. Asmalı Konak gezimizi tamamlayarak, Turasan Şarap Fabrikasından şarap alışverişimizi yaparak Üçgüzeller peri bacalarını da gördükten sonra öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza geçiş yapıyoruz. Öğle yemeğimizi bölgede alarak Hacıbektaş’a olan yolculuğumuza başlıyoruz. Hacıbektaş-i Veli Dergahını ziyaret ediyoruz. Son gezi noktamızı da bitirdikten sonra İstanbul’a dönmek üzere yola çıkıyoruz. Değerli misafirlerimiz ile kalkış noktalarımızda bir sonraki Letstur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

25 Aralık 2016 275 okunma ,
admin-2

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.